Veda verzus alternatíva

Trocha mi to k ďalšiemu videu trvalo, pardón, zdržal ma život. :)

Dnes to bude o mne a kritickom prehodnocovaní toho, čo som doteraz na svojom blogu na kozmetickú tému popísala, alebo čo odznelo v mojich videách. Už je to totiž nejaký ten rok, čo sa tomu venujem, preto myslím, že raz za čas sa oplatí urobiť si vo veciach poriadok.

Učenie sa totiž predpokladá veľkú mieru sebareflexie. Schopnosť pozrieť sa na minulosť, vyhodnotiť ju, prehodnotiť čo fungovalo a čo nie, a do budúcnosti niesť len to, s čím sa oplatí ďalej pracovať. Je to teda konštantný proces. Verím, že ste jeho svedkami aj pri čítaní mojej stránky. 

 

A čo z tohto videa vlastne vyplýva? Ak ste na to už neprišli...
 
Že sa sama stále učím, a že aj moje videá a články máte čítať a pozerať s otvorenou a kritickou mysľou. Nie som žiadny guru, ani som nezjedla všetku múdrosť sveta, aj keď k tomu samozrejme smerujem, ha-ha. Ale na tej ceste sa môžem mýliť a určite sa často aj mýlim. A aj keď uznávam vedu, uznávam aj mnohé tisícročné tradície a starodávne prístupy z ayurvédy napríklad, len sa na ne snažím pozerať optikou dneška. A pri tom celom, ako hovorieval Albert Einstein, "si musíme dať pozor, aby sme intelekt nepovýšili na boha. Isteže má mocné svaly, ale nie osobnosť. Nesmie veliť, iba slúžiť."

No zároveň "o všetkom pochybovať alebo všetkému veriť sú dve rovnako pohodlné riešenia, ktoré nás zbavujú povinnosti rozmýšlat". Henri Poincaré.

Takžeeee....Nezbavujte sa povinnosti rozmýšľať a budete žiť veľmi dlho. Platí pre život kozmetický i ten reálny ;)