Holenie ženskej tváre, naozaj vás poburuje?

DIALEKTIKA HOLENIA ŽENSKEJ TVÁRE

♡ Ak máte chĺpky veľmi tmavé a veľmi hrubé, rátajte s tým, že aj vaše "strnisko" bude viditeľnejšie skôr, ako u ženy s jemnými a svetlými chĺpkami. 

♡ Chĺpky si zrezávaním a ani chemicky neodstraňujte ak máte na rovnakých miestach vyrážky, cystické akné, alebo iné ranky a zápaly, vašu kožu by to mohlo podráždiť. Poznámka pre mužov, ak nejakí čítajú: na holenie tváre s aktívnym akné je vhodnejšie použiť elektrický strojček, nie žiletku.

♡ Peniaze. Nie každý ich má dosť na to, aby mohol pravidelne absolvovať laser. Ak je to jeden z dôvodov, ktorý vás núti hľadať iné riešenia, v takom prípade sú malé zrezováčiky naozaj lacný a efektívny spôsob ako sa chĺpkov zbavovať. 

♡ Výskyt chĺpkov na tvári súvisí aj s hormónmi. Ak zaznamenáte ich zvýšený počet, alebo sa objavia aj na miestach, kde predtým nebývali, uistite sa najskôr, že ste v poriadku po endokrinologickej stránke, až potom to riešte kozmeticky. 

♡ Omladí vás holenie? Nuž..stopercentne by som sa na to nespoliehala. Je to len ďalšia možnosť exfoliácie, spolu s používaním uteráčikov, silikónových kefiek a chemických peelingov. Ak teda na tvári žiadne chĺpky nemáte alebo vám tie vaše neprekážajú, exfoliovať môžete aj inak. 

Téme odstraňovania chĺpkov som sa venovala aj tu.  

Želám vám krásnu a zdravú pleť. 
ZZ.