Hodnotenie zákroku na Klinike Yes Visage

Od zákroku na klinike Yes Visage v Bratislave uplynuli už dva týždne a keďže som priebežne mapovala čo cítim, ako vyzerám, a čo sa s mojou tvárou deje, o všetkom sa podrobne môžete dozvedieť aj vy. Z nasledujúceho videa.  

Použitý materiál:

Belotero Volume s Lidocainom 2ml lícne kosti + spánky
Belotero Soft s Lidocainom 1ml očný záhyb + povrchovo nasolabiálne vrásky
Botox 12jednotiek čelo +10 jednotiek glabela

Cena:

Môj zákrok stál 1120€ a plne ho hradila Klinika Yes Visage v Bratislave, keďže ako som uviedla išlo o spoluprácu. Na tomto mieste im znova veľmi pekne ďakujem za dôveru, aj za to, že spolupracovali práve so mnou. Je príjemné vedieť, že nie vždy ide o to KOĽKO máte folowerov, ale že niekedy záleží aj na tom AKÝCH máte folowerov. A tí moji sú múdri a stále chcú byť múdrejší :)

Taktiež som vďačná pani doktorke Barborke Brezovej za to, že odpovedala na všetko, čo ma v súvislosti so zákrokom zaujímalo. Rovnako si vážim, že nikto z tímu Kliniky Yes Visage nijakým spôsobom nezasiahol do obsahu a formy videa, či článkov a rovnako ani do formulácie otázok. To je totiž pre novinársku dušu Aestheholic veľmi dôležité.

Ceny za zákroky sa na Klinike pohybujú rôzne, a podobná úprava vždy závisí od individuálnych potrieb klienta, keďže každý potrebuje iné množstvo, do iných oblastí a teda aj rôzny typ materiálu. Podobná úprava akú som absolvovala ja, vás teda môže výjsť približne od 800-1120€. Najlepšie je vopred sa o tom poradiť a zvážiť prípadne aj možnosť splátok. 

Bolesť:

Na stupnici od 1-10, kde 1 je porezanie sa na kancelárskom papieri je to 2, maximálne 3, ide skôr o "zvláštny" pocit a zvuk. Samotný preparát už obsahuje anestetikum a je možné aj lokálne znecitlivenie krémom pol hodinu pred zákrokom. Na všetkom sa dá dohodnúť a radi vás namažú, ak vám to prinesie pokoj v duši ;) 

Hojenie:

Vpichy po botoxe zmiznú v priebehu dňa, dvoch. Po aplikácii výplní je tvár na dotyk citlivá približne 4-5 dní. Je to pocit ako po jemnom udretí sa, nič hrozné. 

Výdrž: 

Toto je u mňa ešte predčasné hodnotiť, keďže som zákrok čerstvo absolvovala, ale opäť závisí od materiálu a jednotlivého klienta. Niektorí zmetabolizujú kyselinu hyalurónovú za 3-4 mesiace, detto botox, iným vydrží aj pol roka, a sú aj materiály s dvojročnou trvácnosťou. O všetkom sa informujte vopred. Na začiatk môžete skúsiť menej trvácne materiály a keď budete s výsledkom spokojní, prejsť na trvácnejšie, zníži sa tým frekvencia absolvovania zákrokov, a ušetríte aj peniaze.

 

Spokojnosť:

So všetkým, od konzultácie s pani doktorkou, priebehom zákroku i jeho výsledkom som bola a stále som veľmi spokojná. Keďže to bolo pre mňa po prvý raz, bola som hrozne zvedavá, aký je to pocit mať "niečo" v tvári. No musím povedať, že nič špeciálne a neprirodzené po dvoch týždňoch necítim. Žiadne hrbolce, či kopčeky pod kožou, je to naozaj dômyselný systém a gelový materiál sa pekne uloží a splynie s vašimi kontúrami. A čo je je skvelé, jemne ich pomôže domodelovať. Čo by za to taká Nefertiti takých pätnásť storočí pred naším letopočtom dala?! Jej bustu akurát tak upravili sochári, pretože to bolo jediné, čo v tých časoch bolo možné ;)

Je naozaj dôležité vybrať si na zákrok skúseného odborníka, pretože pri neopatrnom prevedení môžete skončiť s podliatinami okolo očí, efektom, ktorému sa hovorí tzv. Tyndall efekt, a ktorý nastane ak sa výplňový materiál dostane menej hlboko a spod kože vám, väčšinou namodro, presvitá, nehovoriac o závažnejších komplikáciách, ktoré spomenula aj pani doktorka vo videu. 

Nemenej dôležité je k týmto procedúram pristupovať triezvo a každú ďalšiu absolvovať najlepšie až keď sa predchádzajúci výplňový materiál úplne vstrebal, prípadne jeho efekt pominul, ako napríklad pri botoxe. Len tak z estetickej medicíny vyťažíte maximum a pomôže vám veľmi elegantným a bezpečným spôsobom aspoň na chvíľu zdržať čas. Pretože ten ako vieme, úplne zastaviť nemôžeme.

Ja však viem jedno, že sa pre ďalšiu "rundu" ešte určite vrátim, keď si našetrím. Áno prosím, injekcie, poďte na moju tvár, milujem vás !!! :)