Makeup ako meditácia

Meditujete? Máte svoje rituály, ktoré váš život obohacujú a uzemňujú zároveň? Pre mňa je takýmto prístavom pokoja a niekedy až hypnotickým rituálom, okrem starostlivosti o pleť, aj makeup. Je to práve samotný proces jeho nanášania, akési upadnutie do stavu bezčasovosti, ktorý ma na tom celom baví. Vôbec nejde o výsledok, a ani nevadí, že na konci nevyzerám ako žena z titulnej stránky. Ide o to, že som strávila čas presne tak ako mám rada. 

S láskou spomínam na svoj katarzný zážitok z Make up Institute Prague. Mali sme voľnú jazdu, nemuseli sa držať nijakej predlohy, a modelku sme mohli líčiť presne podľa svojich predstáv. 

Moja modelka, už ani neviem ako sa volala, mala asi 14, samá ruka, samá noha. Prekrásna tvár, ktorá dokáže ako chameleón vzbudiť v ľuďoch rôzne emócie, no ako tam tak sedela, hompáľala nohami a rozprávala niečo o počítačových hrách, bolo jasné, že je to ešte dieťa. Tvár v príkrom rozpore s vnútorným svetom, slovom, mladosť... 

Bola nádherná. Vysoká, s vlasmi ako oheň, modrými očami, pehavá. Fakt prekrásne decko. 

Urobila som jej jednoduchý mastný makeup, ktorý mám vlastne aj tak asi najradšej :)) mala nádhernú pleť, a pamätám si, že vyzerala ohromne, hoci som jej na lícne kosti namiesto rozjasňovača naniesla iba trocha detského olejčeka s azulénom, a maskaru som poriadne poutierala, kým som jej ňou úplne zľahka pretrela riasy. Spravila som jej parádne bronzové oči, fascinoval ma ich ľadový kontrast v porovnaní s horúcou žiarou vlasov. Farby sa jej rôzne prelievali tvárou, a výsledok bol taký ohromujúci, že som lapala po dychu keď som skončila.

Vôbec neviem, koľko to celé trvalo, nemám ju ani len odfotenú, a už som ju nikdy potom nevidela a asi ani neuvidím, spomínam si len, že sa potom zodvihla a odkráčala na tých svojich bocianích nohách s mamčou na nákup. Ale ten pocit, keď som ju líčila, ten pocit si budem navždy pamätať, pretože mi umožnil byť na chvíľu bohom...

PODKLAD
Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation odtieň Rose 2
Maybelline Instant Anti age the eraser eye
Bourjois korektor
Lancôme púder

OBOČIE
Anastasia Beverly Hills
Loreal

DIMENZIA
Rimmel bronzer
Max Factor blush

OČI
Rimmel bronzer
Max Factor Excess Shimmer
Bobbi Brown eye gloss
Maybelline linka vo fixke
kliešte na mihalnice Shu Uemura

PERY
Nb. 7 ceruzka v odtieni Nude
Zoeva rúž na pery v ceruzke v odtieni Tender Rose

ŠTETCE
Zoeva