Tip na rýchlu masáž

Počas pôsobenia celulózovej masky sa dá stihnúť kadečo. Môžete s ňou len tak voľne pobehovať a robiť si, čo potrebujete, alebo to zobrať vážne a naplno sa oddať oddychu. Keď mám čas, najradšej ho popri intenzívnej hydratácii využijem aj na masáž. Mám na to taký mini prístrojček, ale môžete si pomôcť aj rukami. Viac vo videu: 

Použila som masku HAKU od Shiseido, a fakt sa mi dosť páčila. Zložená z dvoch častí obsahovala tekutinu konzistenciou pripomínajúcu ľahkú mliečnu emulziu. Bola dostatočne vlhká, a pleť po jej aplikácii veľmi rozjasnená a hydratovaná. 

Po celulózových maskách si ešte nanášam očný krém, pleťový olej, aj nočný krém, a na to všetko ešte pred spaním tzv. sleeping pack. Môže to byť akýkoľvek gelovo-krémový prípravok, ktorý vám neupcháva póry, ak na niečo také trpíte. Mne sa na tento účel aktuálne mimoriadne osvedčil nový Neutrogena Hydro Boost Creme Gel. Lacnejší ako mnohé kórejské masky na spanie, ale rovnako výborný, ak aj nie lepší.

Úlohou masiek na spanie je udržať v pleti hydratáciu a všetky predchádzajúce vrstvy prípravkov, ktoré ste na ňu naniesli. Aby sa vám z nej v noci, v prípade suchého vzduchu okolo vás, neodparili. Úžasné pre dehydrovanú, ale aj suchú pleť, teda vlastne každú ;) 

A čo robíte počas maskovania vy?