Viac rúžov, viac žena

Sequins D´Amour by Lancôme

Sequins D´Amour by Lancôme

"Náhle ich zaplavilo slnce, mysleli, že vychádzajú z pekla. Mali smäd, vlhká stopa ich viedla, cez kamenie, až k prameňu celkom malému, skanalizovanému do dutej palice, k použitiu pastierom kôz. Mechový koberec pokrýval zem kol dokola. Jeanne si kľakla, aby sa napila a Julien spravil to isté. A ako si pochutnávali na čerstvej vode, uchopil ju okolo pásu a snažil sa ukradnúť jej miesto na konci drevenej rúry. Odporovala, ich rty sa stretly, dotýkaly, odstrkovaly sa. V náhodách boja zachycovali jeden sa druhým úzky koniec trubice a zakusovali sa do neho, aby nepopustili. A prúžik studenej vody, zachytený a opustený bez ustania lámal sa a nadväzoval, postriekal tváre, krky, šaty, ruky. Kvapky, podobné perlám iskrily sa na ich vlasoch. A bozky tiekly v tom prúde."  

Guy de Maupassant ŽIVOT (v originálnom preklade Dr. Ivana Horvátha) 

5000 rokov pred Kristom

Keby ste si mali vybrať jedno líčidlo, ktoré pre vás symbolizuje ženskosť, aké by to bolo? Pre mňa jednoznačne rúž.

Vedeli to aj starovekí Sumeri roztĺkajúci drahokamy, ktorými si potom farbili pery. Vedeli to aj v časoch anglickej kráľovnej Alžbety I., hoci veľmi dlho bol rúž iba líčidlom žien z okrajových vrstiev spoločnosti - pobehlíc a herečiek. Ale časy sa našťastie zmenili. 

Našťastie, pretože dokonalé "smouky ájs" sú síce fajn, ale s pribúdajúcimi rôčikmi v občianskom je menej líčidiel v očnej zóne viac šik, podľa mňa. A tvár s trochou farby na perách nebude nikdy pôsobiť neupravene. 

Správny odtieň, konzistencia a technika nanášania oživia vašu tvár, dodajú jej šťavu, mladosť a jas. Jediné pravidlo, ktorého sa podľa mojej mienky treba pri rúžovaní držať, je rešpektovať pôdorys, aký nám nadelil pánbožko. Na pery vykreslené za hranicou ich skutočnej existencie nie je veru pekný pohľad. Aj keď opticky korigovať je pravdaže dovolené.

MOJI RÚŹOVÍ OBĽÚBENCI

Rouge in Love by Lancôme v odtieni Sequins D´Amour 

sôška od Ivankorietky  :) 

sôška od Ivankorietky :) 

Ak hľadáte krémový rúž, ktorý vydrží, a pritom pery nevysuší, skúste ho. Má príjemnú kvetinovú vôňu, a už keď si ho v parfumérii otestujete na chrbte ruky, zostane vám tam i po zotretí obrúskom farebná stopa. V prvej vrstve teda akoby prenikne do pier, a už sa nepohne. Ideálne ak ho aplikujete najprv štetcom, poriadne prstom vklepete do pokožky pier, odsajete, a znova nanesiete, tentoraz už priamo z puzdra. Fakt vydrží, pery nešupinkuje a pocit na nich máte ako s hutnejším, nemazľavým balzamom. Mne veľmi vyhovuje. Tento konkrétny odtieň je taká jasná jahodovo červená a pristane rovnako svetlovasým ženám, ryšavkám, brunetkám, a hodí sa podľa mňa k svetlej aj olivovej pleti.

L´Absolu Rouge by Lancôme v odtieni Brun Légende 

Ja osobne mám hnedé rúže zafixované pre staršie ženy. Teda, mala som. Alebo som už vlastne sama staršia?.. Akokoľvek to už je, na hnedú treba jednoducho dozrieť. Je to, podobne ako červená, ďalší kozmetický level. Keď som bola malá, moja mama sa rúžovala čokoládovo-hnedým rúžom Astor. Aj preto som si povedala, že potrebujem nejaký v podobnom odtieni tiež. 

Tento od Lancôme nie je úplne čokoládový, je svetlejší, ale odtieň sa vrstvením pekne zintenzívni. Obsahuje Pro-Xylane a má SPF12. A potom, sú tu všetky tie ďalšie veci, ktoré od rúžu možno vôbec nepotrebujete, len jednoducho CHCETE. Ako skvelá vôňa, krásne puzdro a pocit luxusu keď sa ním rúžujete.

 

Rimmel Lasting Finish by Kate Moss v odtieni 02 a 12 

Krémové a sýte farby, príjemný pocit na perách, normálna výdrž, príjemná cena, to sú rúže od Rimmelu, ktoré navrhla Kate Moss. Mám dva. Odtieň 02 je jasná, sýta tmavoružová, niečo medzi cyklamenovou a fuchsiou, 12-ka je jasnooranžová. Oba voňajú sladko, ako cukrová vata. Sú veľmi dobre pigmentované a dotvoria pekne rôzne typy makeupu. Ružový používam k studeným verziám, oranžový k teplejšie, do bronzova ladenému líčeniu..teda povedzme zlatisté a hnedé zemité tiene. Páči sa mi ale aj kontrast. Tzn. bronzová pleť, teplý odtieň rúžu a kobaltovo modré, či tyrkysové studené linky..možností je milión. Všetky rúže možno veľmi dobre použiť aj ako krémovú farbu na líca. Pre prirodzenú zdravú farbu. 

Dior Rouge Dior v odtieni č. 743 Zinnia Red

Môj PRVÝ červený rúž! Chcela som konečne červený a bojovala som so strachom nosiť ho a necítiť sa pri tom ako kurtizána. Tento konkrétny trocha vysušuje, preto pravdepodobne už po rúžoch od Diora nesiahnem. Má ale pekný modrastý podtón, vhodný pre ženy so studeným odtieňom pleti. Vždy som si myslela, že k nim patrím, a vhodným oblečením a líčením sa aj dokážem na snehulienkovský typ zmeniť. Nalíčiť sa ním mi trvá pomerne dlho, pretože každú nedokonalosť vidieť. Ale efekt je vážne kráľovský, elegantný a taký chladný. So sebou si potom vždy beriem priesvitný balzam a pery počas večera priebežne hydratujem. 

Spomínam si, ako som s ním na perách raz išla do kostola a mama nástojila, aby som sa OKAMŽITE vrátila a zotrela si ho, že sa to nepatrí. Takú moc má červený rúž :) Dokáže rozhádať mamy s dcérami, zvádzať, priťahovať pohľady, provokovať. Je ozajstnou ženskou zbraňou. Našťastie po nej nezostávajú nijaké obete na životoch. Aspoň dúfam.. 

Moja filozofia nosenia a používania červeného rúžu je pomerne intuitívna. Poznám ženy, pre ktoré je ich červený rúž a to, že ho nosia poznávacím znamením. A tak je to v poriadku. Ja som, pokiaľ ide o kozmetiku, a asi aj celkovo, pomerne náladová osoba. A nosiť roky ten istý typ makeupu, to by som asi neprežila:) Pre červený rúž sa rozhodujem podľa viacerých faktorov: 

Odev: Sú šaty, ktoré červený rúž vyslovene rozžiari, dá bodku celému outfitu, je najkrajším doplnkom a šperkom zároveň. Také prostredie pre červený rúž mám rada a vítam. Sú ale outfity, ktoré viac vyniknú bez neho. V mojom videní napríklad vtedy, ak by malo byť vo finále všetkého priveľa. Ak teda pútajú na seba pozornosť už šaty, výraznou aplikáciou, trblietavými prvkami, vtedy sa mi zdá byť použitie červeného rúžu k tomu všetkému akési prvoplánové, ale nie zlé samozrejme. Iný prípad sú farby. Ak mám na sebe žiarivo žlté šaty, rozžiarim si aj tvár. A to farbou na líca a rúžom. Riadim sa teda vždy inštinktom. 

Príležitosť: Keď chcem, aby ma ľudia brali vážne, dávam si záležať skôr na očiach. To znamená, že chcem, aby sa mi spoločnosť pozerala viac tým smerom. Takými príležitosťami sú napríklad skúšky, pracovné pohovory, či schôdzky. Aj v televízii treba s červeným rúžom narábať opatrne, obzvlášť, ak máme výrazne nalíčené oči. Znova opakujem, že toto je výlučne moje videnie veci, a ako vieme, nemám patent na rozum. No.

Aktuálny stav pleti: Ak mám práve v okolí úst vyrážky, dá rozum, že radšej priťahujem pozornosť k očiam a ústa nechávam nahé, použijem balzam alebo telové varianty farby na pery, jednoducho, nič výrazné.

Pocit a chuť: Ak mám ale raz chuť si červený rúž dať, tak si ho prosto DÁM bez ohľadu na všetko. A BASTA! 

nočná mora všetkých narúžovaných- dá sa tomu predísť ak si do úst strčíte celý prst, perami ho jemne obopenete a pomaly vytiahnete..prebytočná farba zvnútra pier sa zachytí na prste, nie na vašich zuboch

nočná mora všetkých narúžovaných- dá sa tomu predísť ak si do úst strčíte celý prst, perami ho jemne obopenete a pomaly vytiahnete..prebytočná farba zvnútra pier sa zachytí na prste, nie na vašich zuboch

M.A.C. Lustre v odtieni Cockney 

Kedže s červeným Diorom som sa v bežné dni cítila predsa len trocha nepatrične, obzerala som sa po niečom civilnejšom. Bola som akurát na návšteve v Rotterdame, keď som zašla do predajne M.A.C. Rada sa s tamojšími predavačmi rozprávam, páčia sa mi všetky tie drobnôstky, ako náhradné hygienické aplikátory na lesky a maskary a do kolien vždy idem najmä z hygieny! Úplne fascinovaná som preto zostala, keď mi M.A.C. vizážista dezinfikoval rúž, ktorý som si chcela vyskúšať, v poháriku s alkoholom! V mo-MEN-te som sa zamilovala! Svet stojí na detailoch vážení, a nie že nie! 

Radila som sa s ním vo výbere, chcela som niečo, čo by som mohla v jemnej vrstve nosiť aj počas dňa, a pridaním ďalších náterov by obstálo aj večer. A najmä, chcela som teplejší odtieň červenej, než bol môj ľadovokrásny Dior. 

Cockney je veľmi fajn. Je to teplá žlto-oranžovo-červená s miniatúrnymi zlatistými trblietkami. Má balzamovú textúru, v jednej jemnej vrstve je len o niečo silnejší ako pigmentované balzamy, vo viacerých vrstvách vytvorí krásny, lesklý, šťavnatý efekt. To je výhodné, najmä ak nemáte čas na precíznu prácu so štetčekom, korektormi, odsávaním, pudrovaním a čo ja viem čím ešte. Toto je presne tá textúra, po ktorej siahnem, keď si chcem narúžovať pery aj poslepiačky a bez zrkadielka. Prekrásne vyzerá najmä v lete, k ľakho opálenej pleti, rozumej bronzeru, lebo veď ja si tvár neopaľujem ;) 

 

Al Bacio by Gabriela Salvete v odtieni My dream  

Sheer Temptation by N°7 v odtieni Attract 

Moisture Renew Lipstick by Rimmel v odtieni To nude or not to nude?

 

Nude, tzv. nahé odtiene tvoria samostatnú rúžovú kapitolu. Práve odtieňmi približujúcimi sa k mojej prirodzenej farbe pier som začínala rúžovať svoju vlastnú históriu. A bola to farba ružového dreva, po ktorej som sa obzerala najviac.

Tento typ rúžu je vhodný na denné nosenie, len sa musíte trafiť do toho vášho odtieňa. Nijako inak ako skúšaním, zotieraním a znova skúšaním to nepôjde. Rovnako je táto farba vhodná na obrazovku. Ak chcete prirodzený vzhľad a ide vám o to, aby vás počúvali a nie rozoberali tvar vašich pier a to, že ste proklatě sexi:) Ak svetlá zhltnú veľkú časť farby, pridajte do stredu pier pigmentovanejšiu ružovú, koralovú alebo oranžovú, závisí od oblečenia a celkového líčenia.

Mám pravdaže omnoho viac rúžov, ako je pre jednu ženu potrebné, nude verzie nevynímajúc. Existujú však béžové odtiene, ktoré mi vyslovene nepristanú, vyzerám v nich mŕtvolne. Sú aj také, ktoré perám dodajú modrastý až fialový nádych, a človek potom pôsobí ako keby ním drgľovala zimnica. Ak si skúšate rúž v predajni s umelým osvetlením, nekupujte ho bez toho, aby ste ho otestovali na dennom svetle. Rúž by vám (ideálne) mali vydezinfikovať, nalíčiť vás ním, a potom by ste sa mohli ísť poprechádzať po meste a zistiť ako sa cítite. Obzerať sa vo výkladoch, v príručnom zrkadielku, prísť domov a počkať, či ste s farbou stotožnené. Nebojte sa, on tam na vás počká ;) 

 

Nosíte rúž? Máte odtieň a značku, ku ktorej sa rady vraciate? Napíšte mi, budem sa tešiť :) ZZ.