Ten najkrajší podnos pre vašu tvár

Iste ste si všimli, že tvári venujem vo svojej starostlivosti najviac pozornosti. Áno, snažím sa byť zdravá a telesne fit, ale keďže ma neživí predvádzanie bielizne ani fotenie plaviek, telesné proporcie a vzhľad tela, ktoré je bežne verejnosti zahalené, až tak neriešim. Vystavujem ich predsa na obdiv pár krát do roka pri vode, a potenciálny partner by ma mal prijímať takú aká som lebo ma ľúbi nie? Nie?!  

Tvár, krk, dekolt, ruky, a v lete aj chodidlá, sú ale v našej európskej kultúre časťami tela, ktoré odhaľujeme bežne celoročne, aj cudzím ľuďom, takmer po celý život.

Je teda aj súčasťou našej kultúry ukazovať ich v čo najlepšom stave. A že rozdiel medzi pestovanou kožou a tou, vydanou napospas času, nepriazni osudu, životným skúškam a poveternostným vplyvom vidieť, na to vezmite jed!

TRUHLOVÁ POLOHA

Na vzhľade našich krkov sa podpisuje celkom iste držanie tela počas dňa, ale najmä to, ako v noci spíme. Na akom vankúši a v akej polohe.

Spánok nám denne zaberie približne 8 hodín z 24och, čo nie je málo. Týždenne je to 56 hodín, mesačne už 224! Skúste si zobrať do postele zrkadlo, ľahnúť na vankúš, a pozorujte, kde sa vám robia na tele záhyby. Alebo si poklepte po čele a kliknite na červený krížik v pravom hornom rohu tejto stránky. Lebo ešte prituhne ;)

Ja spím na tvarovanom vankúši z IKEA, nič výnimočné, ale snažím sa spať na chrbte. Mala som tendenciu všelijako sa pri tom krútiť, a brada mi smerovala buď k plecu, alebo príliš k hrudníku. Preto si najnovšie uväzujem okolo krku uterák, ktorý na prsiach upevním gumičkou. Použiť možno aj šálik, úplné maniačky si pôjdu do zdravotníckych potrieb kúpiť špeciálny fixačný golier na krk, prípadne začnú, ako ja, šetriť na tento vankúš. ;)

http://www.juverest.com/dp/B00BLDI64W   

http://www.juverest.com/dp/B00BLDI64W

 

Keď už sme pri spánku, mojím snom je hodvábna obliečka na vankúš. Veľmi dobre totiž pôsobí na vlasy aj pleť. Takže ak si chcete na Vianoce želať niečo naozaj luxusné, zažiadajte si toto. Ak vám k tomu darujúci pribalí aj hodvábnu masku na oči, prípadne župan, mali by ste ho/ju doživotne oddane zbožňovať. Ja by som. Obľúbené predáva napr. holistick silk 

JAPONSKO, ZASA RAZ...

Sú to úplní blázni v tom Japonsku, no mne sa to páči. Príjemne antigravitačne môžu počas noci pôsobiť aj takéto ich výmysly. Masky, helmy, sieťky. Keby sa našiel niekto, kto mi to ušije alebo 3D vytlačí , ohláste ma ;)

Určite ste zachytili, že existujú aj podprsenky pre dekolt. Ja s ktovieakým dekoltážnym objemom bojovať nemusím, ak je to vaša téma, myslím, že rovnakú službu urobí akékoľvek športové tielko, ktoré si jednoducho oblečiete naopak. Princíp je jednoduchý, udržať prsia od seba, a tým de facto zabrániť krčeniu pokožky na dekolte.

PRÍPRAVKY

Koža na krku a dekolte je jemná a tenká, nie je pod ňou taká vrstva tuku, ako povedzme na tvári. Závisí vždy od konkrétneho typu pleti, mne ale vyhovuje používať na krk a dekolt omnoho výživnejšie prípravky, ako o poschodie vyššie, na tvári. Je to totiž v mojom prípade totálne rozdielne “vegetačné pásmo.”

Oleje, výživné krémy, mastnejšie telové mlieka, to všetko, spolu s občasným jemným peelingom doprajte aj svojmu krku a dekoltu. Ja používam cca 1x do týždňa tie isté exfolianty ako na tvár, aj na krk a dekolt..obľúbila som si na krk a dekolt aj arganový, olivový a mandľový olej, ktorý zahrejem v dlaniach a na danú oblasť jemne poprikladám. Na to potom vždy ešte príde výživný nočný krém, alebo telové mlieko.

Možno to vyzerá hrozivo, ale nie je to také vážne. Ak nemáte mániu skúšať nové veci, vystačíte si s menším počtom prípravkov. Určite. 

Možno to vyzerá hrozivo, ale nie je to také vážne. Ak nemáte mániu skúšať nové veci, vystačíte si s menším počtom prípravkov. Určite. 

Samozrejmá je ochrana pred denným slnečným žiarením…takže si napr. na krk a dekolt môžete kúpiť o triedu lacnejší hydatačný krém so SPF, a pod neho si dať napr. nejaký olej. Ak sa vám v dekolte robia vyrážky, budete potrebovať nejaký prípravok s BHA, a na to ľahkú hydratačnú emulziu s SPF, min. 15, ak plánujete pobehovať po priamom slnku a veľmi odhalené, tak 30 až 50. Inak riskujete pigmentové škvrny a spálenie.

 Zo svojej starostlivosti teda nevynímajte túto časť tela, aj krku a dekoltu sa týka: 

  • Čistenie
  • Tonizácia
  • Exfoliácia
  • Výživa
  • Hydratácia
  • Ochrana 

A tiež MASÁŽ.

V oblasti krku a kľúčnych kostí sú lymfatické dráhy, takže ak sa budete samy seba dotýkať, môžete výrazne eliminovať napríklad opuchy. Ja si krk a dekolt premasírujem vždy ráno a večer pri nanášaní krému, alebo oleja. Pokožku netreba naťahovať, ani príliš šúchať. Na krku masírujte zdola nahor cez stred, a po stranách zasa opačne, v smere prúdenia lymfy. Na dekolte zasa z jednej strany na druhú. A ako to už pri masážach býva, ideálne je, ak vám ju poskytne niekto druhý, takže ak by ste si v kozmetickom salóne mali vybrať jednu jedinú vec, nech je to masáž!

Najmä si  ale zapamätajte, že obraz vašej osoby sa nekončí pri brade, a nedoprajte nikomu to potešenie spoznať váš vek podľa krčno-dekoltážnej situácie. Takže, donatierania priatelia!  

 

                                                                                                                                                                        ZZ.