Aktuálna zimná pleťová rutina - DEŇ

Keďže už viac ako 6 týždňov sa na mojom ksichte nedeje nič, čo by pripomínalo akýkoľvek zápalový proces, vyzerá to tak, že mu aktuálna opatera vyhovuje..situácia je nasledovná..dve pozápalové hyperpigmentácie na ľavom líci, jedna na brade, a jedna na čele..bodaj odídu do večných lovíšť a už sa nikdy nevrátia...

A keďže je táto skutočnosť hodná oslavy, treba si ju preto patrične uctiť stručným sumárom. Ale viete ako je to u mňa so stručnosťou...

Tu to máte: 

Oba výrobky som kúpila v tej novej drogérii v Centrali..101, teta? netuším, ale nie DM..

Oba výrobky som kúpila v tej novej drogérii v Centrali..101, teta? netuším, ale nie DM..

1. ČISTENIE

Pleťové mlieko na suchú tvár (vo veľkosti 20 centovej mince), rozmasírovať, navlhčiť prsty, ďalej masírovať, pretrieť aj krk a dekolt…navhlčiť horúcou vodou umývaciu handričku, vyžmýkať, priložiť na tvár na pár sekúnd, zotrieť, na záver opláchnuť studenou vodou, tí, čo majú žilky, radšej vlažnou, oči ľadovou. Po umytí poprikladať suchý uteráčik, alebo jednorazovú papierovú utierku, osušiť.

 

- ad umývacie handričky: 

Pár mesiacov dozadu som v spolupráci s mojím ockom ušila asi 50 takýchto handričiek, takže už pri odličovaní nepoužívam žiadne hubky, iba vatové tampóny na oči a na prvé zotretie makeupu...jedna handrička = jeden deň…tú z rána vyžmýkam, hodím na radiátor, v teple vonku na sušiak.. večer znova použijem..do rána 2.x uschne a ide do koša na bielizeň, ráno vyťahujem vždy čistú..látka stála asi 2 eurá a otec za prácu nedostal nič..fuj Zuzana, horšie ako v Kambodži!

 

2.TÓNOVANIE+ STABILIZÁCIA+ ÚPRAVA PH

Do dlaní trocha JOT – jablčno-octový-toner, alebo pleťovú čistiacu vodu..veľkosť 50 centovej mince…poprikladať na tvár, krk, dekolt. Užívať si to!  

3. HYDRATÁCIA

Na stále vlhkú pleť od tonera streknúť ružovú vodu alebo ovocnú hydratačnú hmlu od GoW.

 

Stále máme vlhkú pleť…na to ide sérum pepta-bright od Indeed Lab…na každú štvrtinu tváre z tuby vytlačiť asi 2-3 mm, rozotrieť všade vrátane očného okolia + krk, dekolt 

Tak sa mi zdá, že pravdepodobne najmä toto sérum stojí za aktuálnym pleťovým úspechom, čo sa čistoty a bezzápalovosti týka. Lebo práve ono má v popise práce:   

  1. rozjasňovať
  2. zosvetľovať
  3. zjednocovať tón pleti
  4. pôsobiť preventívne proti vzniku tmavých škvŕn
  5. pôsobiť preventívne proti fotostarnutiu pleti
  6. stimulovať obnovu buniek
  7. zabezpečiť pleti hydratáciu

 

Obsahuje  7 aktívnych ingrediencií, a tie sa zameriavajú práve na 7 vyššie spomínaných cieľov. Treba povedať, že fungujú. Produkty Indeed Labs. kúpite v Boots. 

Teda stále to máme celé také mierne vlhké …pokračujeme vrstvením hydratácie.. Ryor liftingové sérum..veľmi akurátny produkt vo svojej katgórii, v primeranej cene..viac vecí sa Ryoru vydarilo… posledné dni sa mi ale minulo, situáciu zachraňuje mini Sothys vzorka.. God save the.. pani Andreu zo salónu Manicure Express 

..…rozotriem malé množstvo na všetky časti tváre, nevynechávam ani očné okolie

WP_003915.jpg

Tomu sa ešte venujem zvlášť a dostane dávku Indeed Lab. Eyesilix. Vmasírujem guličkou od Clinique. Stále fachčí... 

4. VÝŽIVA

Nasleduje olej. Z hroznových jadier. 4 kvapky. Nakvapkať kvapkadlom na prostredník ľavej ruky…tak, aby sa kvapky jedna druhej ne-do-tý-ka-li!…sa nesmej, však uvidíš, čo sa stane, keď sa kvapky PREDČASNE spoja! ts! No nič..vydýchneme..pokračujeme..

Rozotrieť na prsty oboch rúk…v tejto fáze je tam najviac oleja…poprikladať naolejované prsty jednej ruky najprv na dekolt, prsty druhej na krk, čo zostane, ide na tvár. Celú. Okrem nosa. Nešúchať, prikladať, prikladaním vklepávať..neviem ako inak to mám už…

Nabalzamovať pery.

Opäť kvetinová voda alebo ovocná hmla. Nechať vstrebať.  

5. OCHRANA

Nakoniec denný hydratačný krém Lirene SPF 10. Je výborný, má len jedinú chybu, že to nevytiahol na SPF 15. Vtedy by bol ideálny..no nič..Dr. Irena Eris stále nevolá, aby sa poradila…

Keď je v pláne dlhší pobyt vonku, rozumej nie v štúdiu bez okien ale NA SLNKU, zmiešam Lirene na chrbte ruky so Chanel UV Essentiel SPF 30.

Hotovo. 

Samozrejme je potrebné nechať to aspoň 30 minút vstrebávať…a až tak pokračovať v líčení. Keď sa líčim na rannú službu, pochopiteľne toľko času nemám…idem sa teda hneď po aplikácii tohto všetkého obliekať, a potom sa venujem líčeniu očí…za ten čas sa všetko ostatné vstrebáva…makeup na celú tvár teda nanášam až ako úplne posledný krok. 

Maciš je od kamošky, a tá ho má zo Sashe od ďalšej kamošky, čo robí macíkov, aj nejaké detské veci.   Mucík by Ezoph 

Maciš je od kamošky, a tá ho má zo Sashe od ďalšej kamošky, čo robí macíkov, aj nejaké detské veci. Mucík by Ezoph 

 

A takto to vyzerá bezprostredne po aplikácii všetkého.

 

Ako vidíte, krokov je dosť, ale fungujú. Na mne.

Pleť je dostatočne hydratovaná,  vlhkosť si udrží vďaka oleju, ktorý je ale stále dosť ľahký a neupcháva mi póry, a tiež zabezpečí ochranu pred chladom, mrazom, vetrom, slnečným žiarením, a vďaka antioxidačným produktom je pleť chránená aj pred oxidáciou.

Hydratačný krém ako najvrchnejšia vrstva to všetko udrží pokope. Nič sa nežmolkuje, makeup následne pekne drží, nerobia sa mapy, a dobre to kĺže aj keď sa náhodou rozhodnem použiť bázu pod makeup…

 

 

Vrstvenie ako koncept starostlivosti o pleť fičí najmä vo východoázijských krajinách. Majú to tam totálne premakané, poviem vám. No a videli ste, aké majú tváričky Japonky, Číňanky, Kórejčanky alebo Thajky???!! Tak to ja som ázijskou krásou a rituálmi úplne posadnutá, viac na túto tému nájdete tu.

V tejto chvíli by sa už možno patrilo skončiť, tak ale to budete musieť navštíviť nejaké instantné blodžigy, ja tu ľudí vecami konštantne zavaľujem..takže, napite sa vody, odskočte si, a ...jedeme dál...

DENNÉ tzv.NAHÉ LÍČENIE

Nebudem sa teraz venovať líčeniu do práce, to niekedy inokedy. Dnes vám ukážem ako si upravujem tvár, keď mám voľno. To sú chvíle, ktoré si užívam najviac, pretože milujem prirodzený vzhľad. Viem si samozrejme užiť všetky tie linky, aj umelé mihalnice atď., ale povedzme si pravdu, myslím, že ani nie je dôvod, aby ste mali každý boží deň výrazné linky, líčka, 45 tieňov na viečkach, lícne kosti ako transvestita a hrubý nános lesku alebo rúžu na perách. Ak je to váš štýl, nič proti, mne sa len páči meniť sa..

Umenie dobrého mejkapu je UMENIE, je UMENIE, je UMENIE... A aj s makeupom vyzerať tak, že ho skoro nemáte, TO JE PRESNE ONO!

Takže ak vám najbližšie niekto po tom, ako po hodinke opustíte kúpeľňu zvestuje, čo ste tam robili, lebo že vyzeráte rovnako, berte to ako ten najväčší kompliment! :)

Jedinci s dokonalou pleťou majú vyhrané. Pretože dokonalá pleť je základ.

My ostatní si musíme trochu máknuť, aby takú pripomínala.

 

MAMI MAMI? JA SA LESKNEM!

Hej?! A? Buď rád/rada, lebo keď sa prestaneš, bude to znamenať, že ležíš v truhle!

Ak ste posadnutí odmasťovaním svojej pleti, večne sa pudrujete, drhnete alkoholovými tonermi, a len dumáte nad svojou Té zónou, zostaňte POKOJNÍ!

Lebo lesk je TO, ČO CHCEME priatelia!

Nechceme vyzerať ako zoschnuté, prestarnuté, neduživé kôrky, chceme vyzerať ako šťavnaté, oslňujúce, životom kypiace plody jablone, čerešne, batoľatá z reklamy na Evian, a tak podobne...

Vekom pleť stráca schopnosť produkovať maz, čoraz viac sa vysušuje a stenšuje. Nepomáhajte jej k tomu tým, že ju budete agresívne odmasťovať.

Ak sa vám cez deň zdá, že sa fakt hrozne mastniete, použite odmasťujúce papieriky. Najvymakanejšie vyrába Shiseido…vidíte, ÁZIA!!! Ale obstojné sú aj Artdeco…a najmä lacnejšie…

 

Ja teraz testujem špeciálny treťohorný kameň, pečený v peci, ktorý absorbuje maz a príjemne chladí. Kórejský vynález. Že je treťohorný som si samozrejme vymyslela, sorry.. je to vulkanický kameň.

 

S púdrom to teda pri dennom líčení nepreháňajte, suchopleťovci ho ani vôbec nepoužívajte ak nemusíte.

 

Obrovský trend v súčasnosti je práve živá a žiarivá pokožka s jemným leskom. Vyzerá to prirodzene, zdravo a mladistvo.

Ak  aj máte mastnú pleť, pudrujte si najmä T zónu, ale hľadajte skôr taký typ pleťovej starostlivosti, ktorý produkciu mazu upraví, nie potlačí.

 

Tí, ktorí sa musia pudrovať kvôli práci pred kamerou, je dobré v prestávke vždy dopriať pleti vlahu aspoň čiastočne, hydrosólmi, rôznymi hmlami alebo kvetinovými vodami…pozor, vždy bez obsahu alkoholu..  

A ako teda vyzerá moje denné líčenie.... 

 

PODKLAD

Počas voľných dní chcem, aby moja pleť čo najviac pripomínala ľudskú pokožku, a teda nie povrch potretý emulziou z rozomletými pigmentami, ktoré ju totálne zakryjú. Dnes sú technológie pri výrobe makeupov, BB, CC až  XY krémov úžasné, a naozaj si stačí vybrať podľa potrieb vašej pleti. Ak ale aj máte akýsi pleťový problém, pre prirodzený vzhľad vždy siahnite po ľahších a menej krycích prípravkoch, nedostatky doladíte lokálne. Len tak sa vyhnete súvislej, neprirodzene pôsobiacej vrstve pigmentov na pleti.

Momentálne používam počas dňa tieto dva produkty naraz: Bourjois 123 Perfect CC Cream SPF15 v odtieni 31, Ivory a PUPA BB Cream + Primer SPF20 v odtieni 001, Nude

A prečo oba naraz? Pretože Bourjois je svetlejší a PUPA tmavší, preto Burjois nanesiem do stredu čela, nosa, na líca pozdĺž lícnych kostí, okolo úst a na bradu. Tmavší PUPA ide na strany nosa a pod lícnu kosť smerom k sánke. To je také veľmi mierne optické korigovanie, a keďže sa mi páčia širšie lícne kosti, a rozjasnený stred tváre, svetlejšie odtiene vždy nanášam tam. Svetlá pridáva, tmavá uberá. 

Potom to štetcom celé dobre vklepem do pokožky, mmch, používam štetce ZOEVA a milujem ich, chcem viac a viac, a viac...Makeup necháme “usadiť sa", a presunieme sa k očiam.. 

OČI

Obr. je ilustračný, len kvôli kliešťam.. .

Obr. je ilustračný, len kvôli kliešťam...

Pre prirodzený vzhľad je fajn, ak úplne vynecháte tiene, maximálne použijete jeden, svetlý a nie úplne matný, ale ani celkom trblietavý, na celé viečko.

Mne na úpravu oka celkom stačí vnútorná linka na hornom viečku. Krásne zvýrazní pohľad bez toho, aby oko pôsobilo zmaľovane…kliešte na mihalnice, a maskara. Apropó kliešte. Veľmi dôležitá pomôcka, oko otvoria, sú super. Čo sa maskár týka, teraz mám aktuálne obdobie špirál s úzkymi hlavami a krátkymi štetinami. Mám pocit, že farbu nanesú rozvnomerne a bez zlepenia. To je presne to, čomu sa musíte pri snahe o prirodzený vzhľad vyhnúť. Blondínkam s veľmi svetlou pleťou a mihalnicami na deň odporúčam hnedú, pôsobí to prirodzenejšie, než tvrdá čierna..obzvlášť ak vám spopod maskary presvitajú svetlé korienky mihalníc. 

 

Na vysielanie si nikdy nelíčim spodné riasy, ani nerobím linku na spodnom viečku. To vtedy, keď vysielam s okuliarmi. A preto, že takto nalíčené oko spolu s rámom vyzerá priveľmi ohraničene a teda menšie. 

Na bežný deň si spravím nedokončenú linku cca od stredu oka smerom k jeho vonkajšiemu kútiku, šikmým zrezaným úzkym štetcom a hnedým tieňom. Linku potom ešte rozmažem dostratena. Takto upravené spodné viečko oko otvorí. Ale vyzerá to veľmi nenápadne. A celé nahé líčenie je o nenápadnosti. O tom, že chcete, aby si svet myslel, že ste sa taká narodili. A však vy ste sa aj! :)

 

LÍČKA

Dôležité pre prirodzený vzhľad je dodať tvári zdravý nádych. Taký, aký máte po dobrej prechádzke na čerstvom vzduchu, alebo iných príjemných činnostiach…

takto nejako.. .

takto nejako...

Vyhnite sa akýmkoľvek púdrovým a práškovým farbám, prirodzene vyzerajú najmä krémové. Ak mastnopleťové krútia nosom, nuž, zopakujem len to, že sa treba najskôr porátať so zvýšenou produkciou mazu…to je to, oč běží..A nebojte sa, nemusíte pre tento krok hneď kupovať špeciálne krémové lícenky, pokojne siahnite po dobre pigmentovanom rúži.

Na prostredník si naneste trocha farby a 3x ho otlačte na vaše líce. Začnite približne v mieste, kde sa vám končí zrenica..ale na líci pravdaže..tam nanesiete najviac farby…potom ťuknite trochu ďalej a vyššie, a tretí ťuk ešte ďalej a ešte vyššie smerom k lícnej kosti. Jemne vklepte, alebo použite štetec. Ja mám na to taký mini kabuki. 

 

ROZJASŇOVANIE

Potom sa vždy obzerám vo výkladoch a v zrkadle, či sa mi to tam tak chutne leskne a cítim sa...pri dobrých pleťových dňoch, ako z obrazov Amora a Psyché...;) 

Potom sa vždy obzerám vo výkladoch a v zrkadle, či sa mi to tam tak chutne leskne a cítim sa...pri dobrých pleťových dňoch, ako z obrazov Amora a Psyché...;) 

Obľúbený part všetkých vizážistov a makeup artistov, zároveň ale tiež najväčší kumšt. Jeden z najväčších.. Ako rozjasniť a nepodžabať si, čo tam už máte? Aký produkt, koľko, kde..čím naniesť?…nuž…vždy bude rozjasnenie najlepšie a najprirodzenejšie vyzerať na dievčatku s dokonalou pleťou, vek 14-25, výrazné lícne kosti, povolanie - modelka. To je nám všetkým jasné, a neprestane sa nám nad tou nádherou zatajovať dych asi do konca života..ale predsa len sa môžeme o čosi podobné pokúsiť aj na vlastnej tvári…

 

Moje aktuálne rozjasňovače. Zatiaľ.

NARS Copacabana Illuminator

ELF. - časť Highliter z dua Under eye concealer + Highlither

The Body Shop Radiant Highliter

 

Najaktuálnejší zlepšovák : trošku rozjasňovača zmiešať s kokosovým olejom, nanášať vždy čistým plochým syntetickým štetcom. 

Miesto nanášania: C-éčko z vonkajšej strany okolo oka..teda od lícnej kosti až po obočie…jemne dostratena rozotrieť prechody...hrana nosa...prípadne brada...V-éčko nad vrchnou perou..tzv. cupid bow.Amorov luk..

 

REŠTAUROVANIE NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY

Nie nie, čítate dobre, ste na blogu o kráse, v Salóne Gertrúda, všetko je v poriadku. Ja len reštaurovaním nazývam etapu najdôležitejšiu, pokiaľ ide o úpravu mojej tváre. To jest korigovanie a zneviditeľňovanie nedostatkov, práca s korektorom.

Zavše sa pri tom namakám jak Michelangelo na strope Sixtínskej kaplnky…práve preto sa o pleť starám, aby som sa dožila dňa, keď už obnova nebude pre mňa témou číslo jeden..Dovtedy…

štetec Alverde lokálne na vyrážky spolu s MAC korektorom, okolo oči najskôr ružový Bobbi Brown, to tam, kde mi presvitá zelená žila, potom Clinique Air brush concealer...do telky lacnejší E.l.f. 

štetec Alverde lokálne na vyrážky spolu s MAC korektorom, okolo oči najskôr ružový Bobbi Brown, to tam, kde mi presvitá zelená žila, potom Clinique Air brush concealer...do telky lacnejší E.l.f. 

 

 

Použijem lokálne korekory aké mám, dôležité je čo najvernejšie sa priblížiť odtieňu našej pleti, len potom môžeme skvelo kamuflovať, a nikto nemusí na prvý pohľad nič zistiť o našich pigmentových škvrnách, hyperpigmentáciách, zapálených miestach, rozšírených žilkách a podobne..

Tomuto kroku treba venovať čas, takpovediac sa s tým pohrať…ja používam malý štetec od Alverde..ale plánujem zájsť do maliarskych potrieb pre dačo subtílnejšie, a teda aj precíznejšie…milujem precíznosť!

Samostatnou kapitolou je očné okolie, o tom viac tu.

 

 

 

OBOČIE

Opäť závisí od vášho aktuálneho nadočnicového stavu. Moje je pomerne tmavé a relatívne husté, takže si v nevysielacie dni vystačím s čírym gélom (aktuálne Miss Sporty Just Clear Mascara), ktorým ho len upracem do želaného stavu…Ak plánujete dokresľovať, vyhnite sa tvrdým tmavým čiaram, ktoré na prvý pohľad prezradia, že ste si to obočko babrali.

PERY

Pri nahom looku by mali úplne stačiť zdravo vyzerajúce prekrvené pery. Žiadne šupinky, ani farba v záhyboch pier…ani príliš mastné a krikľavé lesky. Ak už lesk, aplikujte si ho iba do stredu pier. Od okraja k okraju to niekedy vyzerá, akoby dotyčná osoba jedla mastné vyprážané šišky a neutrela si potom ústa.

Keď perám chýba farba, použijem trocha rúžu. Ale nie priamo z puzdra, len na prst, a jemne ním pery poklepkám…keď sa mi to zdá už príliš, vezmem hygienický obrúsok, oddelím z neho jednu časť, tou vnútornou priložím k perám, odsajem, a cez servítku prepudrujem...na vrch potom už len nanesiem bezfarebný ošetrujúci balzam..Tento postup inak odporúčam, aj keď si pery chcete nalíčiť výrazne, ale idete niekam, kde budete aj jesť a piť...vtedy si po odsatí pery znova narúžujte, a proces so servítkou môžete zopakovať aj niekoľkokrát, farbu si tak do pier priam vtlačíte. Večer si už len vezmete so sebou rúž alebo balzam, a mini úpravy zvládnete aj bez zrkadla. Viac o mojej filozofii rúžovania sa aj obľúbených produktoch čítajte tu.

Na záver môžete jemne prepudrovať, najmä ak ste korigovali nejaké červené miesta alebo vyrážky..púder vám tiež zafixuje korektor. Tie s mastnou pleťou si jemne prepudrujte Téčko, vonkajšie strany tváre nechajte jemne sa lesknúť, veď ste sa tam babrali s tým rozjasňovačom anciáša...

No a takto nejako vyzerá výsledok...počas dňa ho dokážete korigovať a zvýrazniť rúžom. Na večer pridáte viac farby, bronzer napríklad, a môžete si napr. dokresliť linku na horné viečko + použiť výraznejšiu maskaru...

Ako vyzerá vaša denná starostlivosť o pleť v zime a ako sa upravujete? Napíšte mi, inšpirácií a tipov nikdy nie je dosť..